Kommende gudstjenester

23jul kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

Dagens indsamling: Det Blå Sted, Frederiks Allé

23jul kl. 10:00
27jul kl. 16:45

En kort fyraftensgudstjeneste v. Køllund

 

27jul kl. 16:45
30jul kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

Dagens indsamling: Kirkens Korshær

30jul kl. 10:00
01aug kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Baatz Kristensen

 

01aug kl. 14:00
01aug kl. 19:30

Kirkestafetten i Sct. Pauls

 

01aug kl. 19:30
03aug kl. 16:45

En kort fyraftensgudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

03aug kl. 16:45
05aug kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Søvndal

 

05aug kl. 10:30
06aug kl. 10:00

Højmesse v. Søvndal

Dagens indsamling: KFUM's Soldatermission

06aug kl. 10:00
10aug kl. 16:45

En kort fyraftensgudstjeneste v. Møller

 

10aug kl. 16:45
13aug kl. 10:00

Højmesse v. Møller

Dagens indsamling: SKUM/K, Sct. Anna Gade

13aug kl. 10:00
16aug kl. 19:00

Korshærsgudstjeneste v. Aagaard

Efterfølgende kaffe og hyggeligt samvær i sognehuset.

16aug kl. 19:00
17aug kl. 16:45

En kort fyraftensgudstjeneste v. Aagaard

 

17aug kl. 16:45
20aug kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

Dagens indsamling: FDF, Rømerbo

20aug kl. 10:00
20aug kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

20aug kl. 16:00
24aug kl. 16:45

En kort fyraftensgudstjeneste v. Søvndal

 

24aug kl. 16:45
27aug kl. 10:00

Højmesse v. Aagaard

Dagens indsamling: Eben Ezer

27aug kl. 10:00
27aug kl. 16:00

Gudstjeneste v. Baatz Kristensen

Katekismusgudstjeneste

27aug kl. 16:00
31aug kl. 16:45

En kort fyraftensgudstjeneste v. Eskedal

 

31aug kl. 16:45
02sep kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Møller

 

02sep kl. 10:30
03sep kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

03sep kl. 10:00
03sep kl. 17:00

Festugegudstjeneste v. Søvndal

 

03sep kl. 17:00
05sep kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Møller

 

05sep kl. 14:00
10sep kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

10sep kl. 10:00
10sep kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

10sep kl. 16:00
13sep kl. 16:45

Katekismusgudstjeneste v. Baatz Kristensen

Fyrafdtensgudstjeneste Special

13sep kl. 16:45
14sep kl. 17:00

Det´ for børn-gudstjeneste

Kort gudstjeneste i børnehøjde med efterfølgende fællesspisning i sognehuset.

14sep kl. 17:00
17sep kl. 10:00

Høstgudstjeneste v. Baatz Kristensen

Efterfølgende høstfrokost og indvielse af kirkens nye om- og tilbygninger.

17sep kl. 10:00
20sep kl. 10:30

Gudstjeneste på Stefanshjemmet v. Møller

 

20sep kl. 10:30
20sep kl. 19:00

Korshærsgudstjeneste v. Aagaard

Med efterfølgende kaffe og hyggeligt samvær i sognehuset.

20sep kl. 19:00
24sep kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

24sep kl. 10:00
24sep kl. 16:00

Gudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

24sep kl. 16:00
01okt kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

01okt kl. 10:00
01okt kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

01okt kl. 16:00
03okt kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Baatz Kristensen

 

03okt kl. 14:00
07okt kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Møller

 

07okt kl. 10:30
08okt kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

08okt kl. 10:00
08okt kl. 16:00

Lovsangs- og forbønsgudstjeneste v- Søvndal

 

08okt kl. 16:00
12okt kl. 17:00

Det´ for børn (Skt. Lukas Kirke)

Foregår i Skt. Lukas Kirke med efterfølgende fællesspisning i sognehuset.

12okt kl. 17:00
15okt kl. 10:00

Højmesse v. Aagaard

 

15okt kl. 10:00
15okt kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

15okt kl. 16:00
18okt kl. 10:30

Gudstjeneste på Stefanshjemmet v. Baatz Kristensen

 

18okt kl. 10:30
18okt kl. 19:00

Korshærsgudstjeneste v. Aagaard

Med efterfølgende kaffe og hyggeligt samvær i sognehuset.

18okt kl. 19:00
22okt kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

22okt kl. 10:00
22okt kl. 16:00

Gudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

22okt kl. 16:00
29okt kl. 10:00

BUSK-gudstjeneste v. Søvndal

Børn Unge Sogn Kirke

29okt kl. 10:00
29okt kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

29okt kl. 16:00
04nov kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Møller

 

04nov kl. 10:30
05nov kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

05nov kl. 10:00
05nov kl. 16:00

Musikgudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

05nov kl. 16:00
07nov kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Møller

 

07nov kl. 14:00
08nov kl. 16:45

Katekismusgudstjeneste v. Baatz Kristensen

Fyrafdtensgudstjeneste Special

08nov kl. 16:45
09nov kl. 17:00

Det´ for børn-gudstjeneste

Efterfølgende fællesspisning i sognehuset.

09nov kl. 17:00
12nov kl. 09:40

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

12nov kl. 09:40
12nov kl. 16:00

Lovsangs- og forbønsgudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

12nov kl. 16:00
15nov kl. 10:30

Gudstjeneste på Stefanshjemmet v. Møller

 

15nov kl. 10:30
15nov kl. 19:00

Korshærsgudstjeneste v. Aagaard

Med efterfølgende kaffe og hyggeligt samvær i sognehuset.

15nov kl. 19:00
19nov kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

19nov kl. 10:00
19nov kl. 16:00

Parentesgudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

19nov kl. 16:00
26nov kl. 10:00

Højmesse v. Søvndal

 

26nov kl. 10:00
26nov kl. 16:00

Gudstjeneste v. Aagaard

 

26nov kl. 16:00
02dec kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Aagaard

 

02dec kl. 10:30
03dec kl. 10:00

Højmesse v. Møller og Aagaard

 

03dec kl. 10:00
03dec kl. 16:00

Gudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

03dec kl. 16:00
10dec kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

10dec kl. 10:00
10dec kl. 16:00

Lovsangs- og forbønsgudstjeneste v. Søvndal

 

10dec kl. 16:00
17dec kl. 10:00

Højmesse v. Søvndal

 

17dec kl. 10:00
17dec kl. 14:00

Familiegudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

17dec kl. 14:00
19dec kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Baatz Kristensen

 

19dec kl. 14:00
20dec kl. 10:30

Julegudstjeneste for Stefanshjemmet

 

20dec kl. 10:30
20dec kl. 19:00

Korshærsgudstjeneste v. Aagaard

Med efterfølgende kaffe og hyggeligt samvær i sognehuset.

20dec kl. 19:00
24dec kl. 10:00

Højmesse v. Aagaard

 

24dec kl. 10:00
24dec kl. 14:30

Julegudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

24dec kl. 14:30
24dec kl. 16:00

Julegudstjeneste v. Møller

 

24dec kl. 16:00
24dec kl. 23:30

Midnatsmesse v. Baatz Kristensen

 

24dec kl. 23:30
25dec kl. 10:00

Højmesse v. Søvndal

 

25dec kl. 10:00
26dec kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

26dec kl. 10:00
31dec kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

31dec kl. 10:00
01jan kl. 16:00

Højmessen v. Søvndal

 

01jan kl. 16:00
06jan kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Søvndal

 

06jan kl. 10:30
06jan kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Møller

 

06jan kl. 14:00
07jan kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

07jan kl. 10:00
07jan kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

07jan kl. 16:00
08jan kl. 19:30

Katekismusgudstjeneste v. Baatz Kristensen

Fyrafdtensgudstjeneste Special

08jan kl. 19:30
10jan kl. 16:45

Katekismusgudstjeneste v. Baatz Kristensen

Fyrafdtensgudstjeneste Special

10jan kl. 16:45
11jan kl. 17:00

Diakonindvielse v. Jens Maibom og biskop Marianne Christiansen

 

11jan kl. 17:00
14jan kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

14jan kl. 10:00
14jan kl. 16:00

Lovsangsgudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

14jan kl. 16:00
17jan kl. 10:30

Gudstjeneste på Stefanshjemmet v. Møller

 

17jan kl. 10:30
17jan kl. 19:00

Korshærsgudstjeneste v. Aagaard

Efterfølgende kaffe og hyggeligt samvær i sognehuset.

17jan kl. 19:00
21jan kl. 10:00

Højmesse v. Aagaard

 

21jan kl. 10:00
21jan kl. 16:00

Gudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

21jan kl. 16:00
28jan kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

28jan kl. 10:00
28jan kl. 16:00

Gudstjeneste v. Møller

 

28jan kl. 16:00
03feb kl. 10:30

Dåbsgudstjeneste v. Baatz Kristensen

 

03feb kl. 10:30
04feb kl. 10:00

Højmesse v. Møller

 

04feb kl. 10:00
04feb kl. 16:00

Gudstjeneste v. Søvndal

 

04feb kl. 16:00
06feb kl. 14:00

Gudstjeneste på Dalgas v. Baatz Kristensen

 

06feb kl. 14:00
06feb kl. 19:00

Teengudstjeneste v. Søvndal

 

06feb kl. 19:00
11feb kl. 10:00

Højmesse v. Baatz Kristensen

 

11feb kl. 10:00
11feb kl. 12:50

Skt. Lukas: Familiegudstjeneste v. Møller

OBS: Foregår i Skt. Lukas Kirke

11feb kl. 12:50

Klik på en af knapperne for at komme videre