Finn Bruun Ravnsbæk

Formand
Medlem af følgende udvalg:
Forretningsudvalg
Børneudvalg (fmd)
Byggeudvalg
Valgudvalg

Atlasvej 7 A,
8270 Højbjerg
21 20 25 79
fbr@aarhus.dk

Mogens Skjøth

Kirkeværge

Medlem af følgende udvalg:

Aktivitets- og kunstudvalg
Kirkeudvalg
Åben Kirke-udvalg

Åboulevarden 92, St. tv.
8000 Århus C
tlf: 28 25 91 30
mskjoeth@webspeed.dk

Annette Baldus Vestergaard

Medlem af følgende udvalg:
Koncertudvalg
Valgudvalg


Marslevvej 3 8270 Højbjerg 
baldusv@yahoo.dk 

Peter Morthorst-Jensen

Næstformand
Kontaktperson for personalet

Medlem af følgende udvalg:
Forretningsudvalg 

Flintebakken 43 8240 Risskov
40 63 36 22
Peter@Morthorst.dk

Georg Hoxer Kjeldsen

Kasserer

Augustvej 10
8210 Århus V

tlf. 86 15 10 77
mobil: 22 51 69 46
jm.g.kjeldsen@stofanet.dk

Amalie Bach Dybdal

Medlem af følgende udvalg:
Børneudvalg
Ungdomsudvalg
Kirkeudvalg

Åbyhøjgården 38, st. -4
8230 Åbyhøj
mobil: 27 62 74 60
amalie_b-s@hotmail.com

Annette Eriksen

Medlem af følgende udvalg:
Omsorgsudvalg
Aktivitets- og kunstudvalg
Valgudvalg

Strandparken 18
8000 Aarhus C

tlf.: 26 65 07 87

annette.eriksen@get2net.dk 

Karsten Andersen

Medlem af følgende udvalg:
Kirkeudvalg (fmd.)
Byggeudvalg

Hans Broges Gade 15, st. tv.
8000 Aarhus C

tlf.: 22 91 87 15

kika@youmail.dk

Lona Meisnov

Medlem af følgende udvalg:
Omsorgsudvalget
Kirkeudvalget
Koncertudvalg 

Marselis Boulevard 32 , 6. th.
8000 Aarhus C.

tlf. 29 38 00 44

Mail: lona@sctpauls.dk

Britta Toft

Medlem af følgende udvalg:
Aktivitets- og kunstudvalg
Kommunikationsudvalg

Haslegårdsvænget 37
8210 Aarhus V

tlf. 51 46 65 40

britto@live.dk 

Filip Kruse Christensen

Medlem af følgende udvalg:
Ungdomsudvalg

Horsensgade 4, 4. tv.
8000 Aarhus C

tlf.: 26 15 62 42

apg2325@gmail.com 

Peter Kalstrup

Medlem af følgende udvalg:
Omsorgsudvalg
Ungdomsudvalg

Ordrupvej 11, 3. tv.
8000  Aarhus C

tlf.: 60 71 98 00

kalstruppeter@hotmail.com 

Endvidere er kirkens fire præster fødte medlemmer af menighedsrådet

Flemming Baatz Kristensen

Erik Dybdal Møller

Sogne- og ungdomspræst Jakob From Søvndal

Korshærs- og sognepræst Morten Aagaard

 

 

Medarbejderrepræsentant i menighedsrådet 2017

Thomas Kristian Nielsen
organist

Suppleanter

1. 
Simon Bakbo Laursen
Skejbygårdsvej 52, 2. mf., 8240 Risskov
51 35 27 33
simon.bakbo@gmail.com

2.
Line Grønbæk Andersen
Søndermarken 131, 8283 Hinerup
42 27 42 84 
linetobiasga@gmail.com  

3.
Henning Dahl Madsen 
Februarvej 12 8210 Århus V 
86 15 37 68
henningd@stofanet.dk 

4.
Johanne Pedersen Markvart
Vegavej 55, 8270 Højbjerg
86 14 26 61
jpm@email.dk